Skip to content

Noći muzeja ’15 u Generalskom Stolu

January 30, 2015

Program Noći muzeja ’15. u organizaciji Udruge Kovan iz Generalskog Stola i Udruge Kafotka iz Karlovca prilog je sveopćem obilježavanju 100. obljetnice početka Prvog svjetskog rata.

Posvećen je ljudima, ratnim stradalnicima Velikog rata, s prostora današnje općine Generalski Stol, kao dijela Karlovačke županije, a sastoji se iz dva dijela. U prvom je izložba povijesnih ratnih fotografija pod nazivom „Dr. Alfonsus Šibenik iz Lipe na Dobri – ratni fotograf 1914. – 1918“. Čini je dvadesetak fotografija velikog formata koje je kao časnik K.u.K. dr. Šibenik, rođen u Lipi na Dobri (Generalski Stol), s europskih ratišta zabilježio na staklenim pločama iz svog putujućeg fotografskog laboratorija. O zanimljivom životu i djelovanju dr. Šibenika, vlastelina iz Lipe i zagrebačkog doktora prava, govorila je sakupljačica i čuvarica lipske baštine Valentina de Lippa. U drugom dijelu, a sukladno temi Noći muzeja ’15., autor izložbe, istaknuti karlovački majstor fotografije i voditelj Kafotke Dinko Neskusil je održao predavanje o povjesnom nastanku i razvoju fotografskog aparata i fotografije. Tijekom priredbe, održane u izložbenom prostoru Župnog dvora, izveden je i prikladan glazbeni i recitatorski program.

AJR

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.